رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بازدید از نمایشگاه کشاورزی آی فارم گفت: نمایشگاه کشاورزی آیفارم آخرین توانمندی های بخش های کشاورزی را ارائه کرده است.

ایوب فصاحت با بیان اینکه نمایشگاه ها محل عرضه توانمندی های بخش خصوصی و دولتی هستند گفت: یکی از مهمترین وظایف مسئولان حضور در نمایشگاه ها است و باید هر مسئولی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی های حوزه خود با خبر باشد و نمایشگاه ها به خوبی می تواند این توانمندی ها را به منثه ظهور در بیاورند.

وی با بیان اینکه استان تهران از نظر سطح زیرکشت در کشور در رده بیستم اما در میزان تولید در رده سوم است گفت: یارانه ای که در کشور به کود شیمیایی داده می شود بسیار پایین است زیرا تمامی کشورها حتی کشورهای توسعه یافته هم به میزان قابل توجهی از کودهای شیمیایی استفاده می کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران ادامه داد: با توجه به قیمت بسیار بالای کودهای شیمیایی میزان استفاده و مصرف این کودها در کشور بسیار کاهش یافته و این اتفاق سبب کاهش قابل توجه محصولات کشاورزی می شود.

نمایشگاه آی فارم با رویکرد مکانیزاسیون و صنعتی سازی کشاورزی در زمینه‌های ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، زراعی و باغبانی، پهپادها، نهاده‌ها (سم، کود، بذر)، تجهیز و هوشمندسازی گلخانه، سیستم‌های آبیاری، مکانیزاسیون دام و طیور، خدمات و صنایع وابسته به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تجاری در سطح منطقه برگزار می شود.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟