عضویت انجمن اتماک بعنوان پانزدهمین عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی دنیا

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، حمید رضا نامی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان ماشین‌های کشاورزی(اتماک) در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع کشاورزی (اتماک آیفارم ٢٠١٨ ) اظهار داشت: این نمایشگاه در حالی برگزار خواهد شد که علیرغم تمام محدودیتها وپیچیدگی های اخیر در تجارت داخلی و خارجی ، پیش‌بینی می‌شود نسبت به نمایشگاه سال گذشته بسیار پر رونق تر و تعداد بازدیدکنندگان تخصصی بسیار بیشتری حضور یابند.

وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نشان از عزم مشترک بخش خصوصی و دولتی در پروژه های ملی به صورت تخصصی دارد، گفت: انجمن تولید کنندگان ماشین کشاورزی و  شرکت نمایشگاهی برساز رویداد پارس مالکیت و مسئولیت اجرای این نمایشگاه را بر عهده دارد و برنامه ریزی ده ساله جهت ایجاد بزرگترین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات کشاورزی در منطقه خاورمیانه را دارند که در دومین سال اجرا، انطباق مناسبی بین برنامه ریزی و اجرای برنامه مشاهده میشود.

رئیس انجمن تولید کنندگان ماشین‌های کشاورزی ادامه داد: در این دوره، وزارت جهاد کشاورزی حمایت جامع و کاملتری از این تشکل صنفی بخش خصوصی در برگزاری نمایشگاه داشت که جای تقدیر دارد .

لازم به ذکرست از متخصصین و صاحبنظران مختلف داخلی و خارجی جهت شرکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آمده و علاقه‌مندان می‌توانند از تکنولوژی‌های نوین کشاورزی در حوزه آب و خاک ، استارت آپ ها و  فناوری‌های نوین و روز دنیا  که در این نمایشگاه ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

نامی یادآور شد: با هماهنگی صورت گرفته با کشورهای هدف صادراتی ، هیئت‌های تجاری خارجی جهت شرکت و بازدید و مذاکره در این نمایشگاه حضور خواهند داشت  که بعنوان مثال از کشورهای ارمنستان، افغانستان، عراق و چندین کشور آفریقایی میتوان نام برد.

با توجه به شرایط اقتصادی داخلی،  توسعه سهم بازار بین المللی و  صادرات در منطقه و آفریقا از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه و تنها راه برون رفت این صنعت از تنگناهای اقتصادی داخلی است.

وی با  اشاره به تفاهم‌نامه های همکاری اتماک  با انجمن‌های ماشین آلات کشاورزی کشورهای صنعتی همچون ایتالیا، آلمان و مجارستان وهند، گفت:  انجمن تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی ایران ، اتماک، بعنوان یکی از اعضای اصلی انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی  میزبان تعدادی از دیگر کشورهای عضو اگروولوشن ست .

اعضا انجمن جهانی ماشینهای کشاورزی شامل کشورهای آمریکا، کانادا، برزیل،آرژانتین ، اسپانیا،آلمان، فرانسه، ژاپن، هند،ژاپن، کره جنوبی، چین، ترکیه و روسیه است.

وی خاطرنشان کرد:  انجمن اتماک بعنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی ماشینهای کشاورزی کشور ست که بیش از ٦٥ شرکت معظم تولیدکننده ماشین آلات کشاورزی در آن عضویت  دارند که سهم اصلی را در تولید و تامین  ادوات و ماشینهای کشاورزی مورد نیاز در کشور را دارد.

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع کشاورزی تهران (اتماک-آی فارم)در تاریخ ۲۱ الی  ۲۴ شهریور ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود.

چطور میتونم کمکتون کنم ؟