رویداد سه روزه استارتاپی کشاورزی agritech برگزار می‌شود

رویداد استارتاپی کشاورزی (AgriTech) در شهر آفتاب در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۹۷ همزمان با نمایشگاه بین‌المللی IFarmExpo، با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آموزش عالی امام خمینی برگزار خواهد شد. اهداف این رویداد ترویج فرهنگ کارافرینی استارتاپی و ایجاد کسب‌وکار‌های نوپا با محوریت طرح‌های حوزه‌های توزیع محصولات کشاورزی، کشاورزی هوشمند و گلخانه‌های هوشمند خواهد بود.

حسام نوبری، دبیر این رویداد، درباره ضرورت‌ها و دلایل برگزاری این رویداد گفت: «با توجه با چالش‌های موجود در حوزه کشاورزی برآن شدیم تا با گردهم جمع کردن بخش دولتی، خصوصی و افراد و تیم‌های مستعد و کارا، زیست‌بوم استارتاپی کشاورزی را تقویت کنیم. فرهنگ‌سازی و برگزاری رویداد‌های استارتاپی کارآفرینی قدم اول شکل‌گیری زیست‌بوم‌های استارتاپی در حوزه‌های مختلف است. از این رو این رویداد می‌تواند آغاز راهی باشد که فعالین این حوزه بتوانند از پتانسیل کسب‌وکار‌های نوپا و دانش‌بنیان استفاده و چالش‌های موجود را حل کنند.»

او در همین زمینه ادامه داد: «محورهای اصلی پروژه کسب‌وکارهای نوپا در وزارت جهاد کشاورزی روی فرهنگ‌سازی و آموزش، تسهیل‌گری، پشتیبانی و پایش مترکز است و این رویداد هم در راستای این محور‌ها برگزار خواهد شد. تیم‌های برتر تشکیل شده در این رویداد، در حوزه‌های مورد نظر تحت حمایت وزارت جهاد کشاورزی خواهند بود.»

دبیر رویداد در ادامه اشاره کرد تیم برگزار کننده رویداد استارتاپی کشاورزی، تلاش دارد تا با اتصال میان فعالین حوزه‌ کشاورزی و استارتاپی و استفاده از تسهیل‌گری و دانش انباشته بخش دولتی و خصوصی به شکل‌گیری و رشد استارتاپ‌های این حوزه کمک کند.

نوبری جزئیات برگزاری این رویداد را به این صورت بیان کرد: «رویداد استارتاپی کشاورزی یک رویداد ۳ روزه تجربی-آموزشی است. در روز اول و دوم، کارگاه‌هایی با هدف آماده‌سازی شرکت‌کنندگان برای ارائه در اختتامیه برگزار خواهد شد و در روز آخر تیم‌ها زمان دارند تا اختتامیه روی ارائه خود کار کنند و بتوانند داوران و سرمایه‌گذاران دعوت شده در رویداد را تحت تاثیر قراردهند.»

دبیر این رویداد، موارد زیر را به عنوان برخی از موضوعات محوری این نشست تخصصی برشمرد:

  • فرهنگ‌سازی و آموزش مفاهیم کارآفرینی استارتاپی
  • ایجاد و معرفی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه کشاورزی
  • ایجاد پل ارتباطی میان زیست‌بوم استارتاپی و صنعت کشاورزی

رویداد استارتاپی کشاورزی، از ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ در شهر آفتاب برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در آن می‌توانند به سایت رویداد مراجعه کنند. AgriTechSw.ir

چطور میتونم کمکتون کنم ؟